5 februari 2024
De gemeente Haarlemmermeer moet een regeling bedenken waardoor een vergunningaanvraag van een huisarts in dertig dagen wordt behandeld. Dit naar aanleiding van een unaniem aangenomen motie van de fractie van Forza!, ingediend door fractievoorzitter Erik Vermeulen.
Dat heeft de gemeenteraad besloten. Het is een reactie op signalen uit de samenleving en diverse eerstelijnszorgaanbieders waaruit blijkt dat duizenden Haarlemmermeerders geen huisarts hebben, omdat er geen praktijkruimtes beschikbaar zijn.
Forza! noemt ’de beschikbaarheid van voldoende eerstelijnszorg van groot maatschappelijk belang. „De gemeente is bij machte bestemmingsplannen aan te passen en kan via maatwerk de vestiging van eerstelijnszorg borgen”, aldus Erik Vermeulen. Dat kan door actief mee te denken als er een aanvraag binnenkomt.
De rest van de gemeenteraad vindt dat parkeernormen en milieuregels wel moeten worden nageleefd, maar dat er creatieve oplossingen moeten worden gezocht.
In de unaniem aangenomen motie vraagt de raad aan het college van B en W een overzicht van het huidige aanbod van eerstelijnszorg in Haarlemmermeer ’met daarbij een beoordeling of dit momenteel dekkend is en waar (toekomstige) knelpunten zich (gaan) bevinden’.
Lees onze motie terug door HIER TE KLIKKEN.

Deel deze pagina
Het laatste nieuws

Blijf op de
hoogte!
Wordt lid van onze nieuwsbrief.

Een daadkrachtige gemeente met minder regels en meer ruimte voor jouw ideeën!
Contact
- Forza! Haarlemmermeer
- Taurusavenue 100
- 2132 LS Hoofddorp





