Krakers uit de Zwanenburgse basisschool, maar daarna moet de gemeente doorpakken!

Zwanenburg – Het voormalige schoolgebouw van basisschool Aldoende aan de Kinheim in Zwanenburg is sinds begin augustus gekraakt. Het pand staat al ongeveer vijf jaar leeg en ligt direct naast basisschool De Kameleon. Dat zorgt begrijpelijkerwijs voor zorgen bij ouders en omwonenden. Forza! vindt dat de situatie zo snel mogelijk moet worden opgelost.

Fractievoorzitter Marlène Hogervorst werd naar aanleiding van de situatie geïnterviewd door PowNed. Haar boodschap is duidelijk: kraken kan wat Forza! betreft niet.

Forza! vindt dat eigendomsrechten moeten worden gerespecteerd. Wanneer een pand zonder toestemming wordt bezet, moet daar wat ons betreft snel en duidelijk tegen worden opgetreden. De gemeente heeft inmiddels aangifte gedaan en gevraagd om het pand met spoed te laten ontruimen. De uiteindelijke beslissing daarover ligt bij het Openbaar Ministerie.

De situatie is extra ongelukkig omdat de panden direct naast basisschool De Kameleon liggen. Ouders hebben aangegeven dat zij niet weten wie zich in het pand bevinden of wat zich daar afspeelt. De gemeente heeft daarom extra toezicht en camerabewaking ingezet. Tegelijkertijd is er volgens burgemeester Schuurmans op dit moment geen concrete aanleiding om te denken dat kinderen of omwonenden gevaar lopen.

Wat Forza! betreft moeten ouders hun kinderen gewoon met een veilig gevoel naar school kunnen brengen. Een gekraakt pand pal naast een basisschool is daarom een situatie die zo snel mogelijk moet worden opgelost.

Tegelijkertijd vindt Forza! dat het verhaal niet ophoudt bij de krakers. De twee voormalige schoolgebouwen zijn eigendom van de gemeente en staan al jarenlang leeg. De gemeente wil de panden inmiddels slopen, maar daarvoor zijn eerst verschillende onderzoeken nodig. Zo moeten onder meer flora- en faunaonderzoek en asbestonderzoek worden uitgevoerd.

Dat roept bij Forza! ook vragen op over het gemeentelijk vastgoedbeheer. Want als een gemeentelijk pand vijf jaar leegstaat zonder dat er een concrete invulling of sloop heeft plaatsgevonden, moet de gemeente ook kritisch naar zichzelf kijken. Leegstand vergroot immers de kans op verloedering, vandalisme en uiteindelijk ook kraken.

Dat is voor Forza! de kern. Kraken is geen oplossing voor leegstand, maar langdurige leegstand is óók geen goed beleid.

De gemeente moet daarom niet alleen zorgen dat het gekraakte pand wordt vrijgemaakt, maar ook duidelijkheid geven over de toekomst van het terrein. Als sloop de bedoeling is, moet daar voortvarend werk van worden gemaakt. Als herbestemming mogelijk is, moet die optie concreet worden onderzocht.

Forza! staat voor de menselijke maat, maar ook voor duidelijkheid en verantwoordelijkheid. Eigendom moet worden gerespecteerd, ouders moeten vertrouwen hebben in de veiligheid rond de school en de gemeente moet zorgvuldig omgaan met haar eigen vastgoed.

Blijf op de
hoogte!

Wordt lid van onze nieuwsbrief.

Een daadkrachtige gemeente met minder regels en meer ruimte voor jouw ideeën!

Contact

  • Forza! Haarlemmermeer
  • Taurusavenue 100
  • 2132 LS Hoofddorp

Volg ons op

Ontwerp en ontwikkeling door: