Betaalbaar wonen in Haarlemmermeer

10 maart 2022 – Sessie over de nota: ”Betaalbaar wonen in Haarlemmermeer”. We hebben nu een set regels voor projecten van meer dan 100 woningen ter bespreking. Projecten die we graag willen hebben maar die onvoldoende van de grond komen. Forza! maakt zich zorgen. Inbreiden, duurzaamheidseisen, expats die ook allemaal graag willen wonen maken de bouwopgave bijna onmogelijk.

Over de woningmarkt in Amsterdam zei Peter Heuvelink van projectontwikkelaar AM onlangs dat de groeiende stapel regels, eisen en voorwaarden het zeer moeilijk, dan wel onmogelijk maakt aan de minimale rendementsverwachtingen te voldoen en dat zij niet meer op alle gebouwtenders inschrijven Forza! wil niet dat het huidige college Links bolwerk Amsterdam achterna gaat. Dan over de categorie betaalbaar. Minder dan 30 tot 50 vierkante meter voorzitter? Vroeger stond zoiets bij een woning en dan noemden we het schuur of garage. Waar we de dieren die ons tot voedsel dienen steeds meer de ruimte geven gaan we mensen steeds meer ophokken. 30 vierkante meter. Daar moet je wonen, slapen, de was doen, douchen, thuiswerken, koken en drie afvalbakken in je keukentje zetten om je afval te scheiden. Wat een armoede.

Dan de wens om sociale huurwoningen onder te brengen bij een corporatie uit de regio. Juichen we niet ieder initiatief toe dat er toe leidt dat deze woningen worden gebouwd? Welke toegevoegde waarde heef deze beperking? Zolang landbouwgrond 25 euro kost per vierkante meter en grond met een woning erop 1000 moet kosten blijven we een probleem houden.


Blijf op de
hoogte!

Wordt lid van onze nieuwsbrief.

Een daadkrachtige gemeente met minder regels en meer ruimte voor jouw ideeën!

Contact

  • Forza! Haarlemmermeer
  • Taurusavenue 100
  • 2132 LS Hoofddorp

Volg ons op

Ontwerp en ontwikkeling door: